T370XW02 V5

| Panel Model | T370XW02 V5 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T370XW02 V5 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.6×460.8 mm |
| Outline | 877×514.6 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 15/5 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T370XW02 V5.
AUO T370XW02 V5 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370XW02 V5 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370XW02 V5 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370XW02 V5 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T370XW02 V5 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370XW02 V5 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370XW02 V5 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370XW02 V5 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T370XW02 V5"
- AUO T370XW02 V5
- T370XW02 V5 datasheet
- T370XW02 V5 image
- T370XW02 V5 price
- T370XW02 V5 distributor

